@Kurt
çocukluğum mu? sarhoştum hatırlamıyorum.
Samsun
30.06.18 tarihinde katıldı.

Empatik Sırdaş

DenemeYalnızlık

Adını bilmiyorum. Açıkçası merak dahi etmiyorum. Kaşların ince ne güzel. Sana bunu söylemeyi çok isterdim, burnunda çok kibar. Sana kendi ütopyamda daha önce kimseye vermediğim bir ismi vermek istiyorum. Adın senin Şeyda olsun. Sesimi kulakların duysun isterdim ama bende ki bu kara bulutlar olduğu müddetçe o da olmayacak biliyorum.
Sırdaşım Şeyda; oradan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama çok yalnızım. Neden kalabalıksın diye sordun varsayalım. – kalabalıklar arkamdalar. Yalnızlıkla yüz yüzeyim.
O nasıl bakıştır Şeyda, diyeceklerimi anlıyor gibisin. Anla lütfen Şeyda. İnsanlar beni istemiyorlar. İstemek şöyle dursun bana çok kaba davranıyorlar. Ben ne yaptım ki Şeyda. Görüntümden başka bir kalabalık yapmıyorum hayatlarında. Hâlbuki ben hep sorarım yakınlarıma hal ve hatırlarını. Lekelemedim kimsenin hatıralarını. Kimse sormuyor Şeyda, hiç kimse ne dert içindeyim bilmiyor. İstiyorlar ki sormadan ben anlatayım. Sorulmadan anlatılınca da özenilmiyorum Şeyda. Sorsam tek tek tanıdıklarıma, beni seviyorlar. Sormasam hatırlamıyorlar. Kendi çabamla kendimi başkalarına hatırlatmak zorunda kaldığım bu dünya da bana hatamı söyle Şeyda.
Sende beni istemezsin ki Şeyda. Gerçek olabileceğine emin olduğum bir ihtimal bu. Bana “neden karamsarsın bu kadar” deme Şeyda. Beni sizin beni kabul etmeyişiniz karamsar yaptı. Sende artık kalabalıktan birisin Şeyda. Beni yalnızlıkla yüz yüze getiren devasa kalabalık.

2 Yorum


Satürn

"Kendi çabamla kendimi başkalarına hatırlatmak zorunda kaldığım bu dünya" burası yaraladı.

  • Yükleniyor...

Abdullah Kurt

maalesef ki @40tilkiderki

  • Yükleniyor...